Pořízení 3D tiskárny

Jednoho dne jsem si řekl, že už konečně nastal čas si pořídit 3D tiskárnu a tak jsem začal na netu hledat informace o 3D tisku a tiskárnách. Přemýšlel jsem, zda pořídit nějakou levnější, nebo nekoukat tolik na cenu a pořídit hlavně kvalitu. Ale jak poznám kvalitní tiskárnu? A tak jsem začal pročítat články, recenze, sjížděl jsem Youtube a nakonec zvítězil Průša.

Abych ušetřil, objednal jsem stavebnici přímo od Průši, teď už přesně nevím, jak dlouho to trvalo, ale myslím, že za týden jsem jí měl.

https://shop.prusa3d.com/cs/3d-tiskarny/180-stavebnice-3d-tiskarny-original-prusa-i3-mk3s.html#

31. října 2019 mi konečně přišla. Stavebnice. Ale určitě jsem udělal dobře, že jsem si objednal stavebnici. Ano, je levnější, ale hlavně zjistím, jak přesně funguje a když se něco rozbije, dám to v pohodě do pořádku.

Jel jsem přesně podle návodu….. No, teda…. Né zas tak úplně. Abych se přiznal, v balení tiskárny byl pytlík gumovích medvídku, a i když je v návodu přesná dávka za určité kroky, ládoval jsem se i když v návodu nic nebylo. Taky pak ke konci nezbylo nic.

Tiskárna přišla ve čtvrtek a v sobotu jsem už jsem tisknul. V podstatě vše potřebné k tisku, včetně jednoho kotouče filamentu, jsem dostal v balení s tiskárnou.

Hned jak jsem provedl kalibraci, nastavení a výšku první vrstvy jsem vytisknul první výrobek. K tiskárně byla přiložená SD karta s několika soubory k tisku, tak jsem hned vybral nějaký soubor.

V názvu souboru je materiál a doba tisku, tak jsem vybral něco, co bude za chvilku hotové, abych se mohl kochat prvním výrobkem z mé 3D tiskárny.

První 3D tisk

Nejprve jsem 3D soubory pro tiskárnu vyhledával na internetu, ale brzy jsem si stáhnul program FreeCAD a začal jsem se v něm učit, jak si vytvořit vlastní výrobky. Čím déle ji mám, tím více jsem z 3D tisku nadšený, protože zjišťuji, jak se v domácnosti hodí, hlavně v dilně kutila. Postupně budu na můj web dávat výrobky, které jsem vytisknul.

3D vizitka

Komentáře

Napsat komentář