Oprava TV LG

Koupil jsem celkem levně televizi LG s úhlopříčkou 49″ (125cm), sice starší, ale je chytrá a je FullHD (1920×1080). Byla bez dálkového ovladače, a po zapojení jsem zjistil, že barvy byly do modro fialova, tak jsem jí vyresetoval do továrního nastavení a pokusil se to srovnat. Bylo jasné, že LEDkové podsvícení již dosloužilo a místo bílého světla vydávalo fialové světlo. Nic s čím bych si neporadil. Ovladač jsem objednal u servisu Emerx team s.r.o.(www.emerx.cz), cena i s dopravou 360,- Kč. LED podsvícení jsem poptal u firmy KTS-AME, kde sice na webu pro tuto TV LED podsvícení nebylo, nicméně mi poradili jaký typ a mohl jsem to objednat. Během 14 dnů, jak slíbili, tak podsvícení přišlo.

Pustil jsem se tedy do výměny.

Bylo potřeba TV rozebrat a oddělit zobrazovací panel od zadního krytu s LED lištami. Vrchní kryt šel celkem snadno, u spodní části obrazovky jsem oddělal plastový kryt a reproduktory. Pak bylo potřeba opatrně oddělit plochý kabel od obrazovky a odšroubovat asi tak 1000 šroubků z boku panelo, kecam, bylo jich tak 32. Pak opatrně oddělit plechový kryt a panel.

Staré lišty je potřeba opatrně odlepit, šlo to bez použití chemie, ale drželi pěkně. Pak stačilo přilepit nové lišty, což šlo snadno, jsou opatřené oboustranou lepící páskou a pak jen složit TV zase zpátky, tak jak byla.

Našel jsem tam ještě zničený USB konektor, naštěstí má druhý, i když po pravdě je moc nevyužívám, ale pro jistotu jsem ho z desky odstranil. Časem mohu sehnat nový, ale nejspíš to tak nechám. Televize má po opravě nádherný obraz a vydrží ještě dlouho fungovat. Myslím, že je vyrobená někdy v roce 2016 (7 let stará).

Ještě jsem trochu opravil a vylepšil držák na zeď, který byl přišroubovaný přímo na TV. Díky 3D tiskárně to nebyl vůbec žádný problém, včetně válečků, co chyběli v tom držáku.