Podložka pro magnetický detektor MM-102

V mém zaměstnání se zabývám montáží a servisem zabezpečovacích systémů, proto jsem se rozhodl vyzkoušet 3D tisk v tomto oboru. Chtěl jsem trochu vylepšit mou práci při instalaci dveřního a okeního magnetu MM-102. Po první instalaci musím usoudit, že se to celkem povedlo, a vůbec to nevypadá špatně. Také rychlost instalace byla lepší.

Takto se to dá řešit, když zrovna máte k dispozici jen instalační lištu.

A také jsem zrovna neměl delší vruty vel. 3. Účel to splňuje, je to funkční, ale mě se to tedy rozhodně nelíbí.

Vzal jsem tedy tento magnetický kontakt k počítači, spustil FreeCAD a začal vymýšlet, co by se dalo udělat proto, aby to vypadalo lépe. Vytvořil jsem tři velikosti, 3mm, 6mm a 9mm. K tomu jsem přidal ještě jeden, u kterého jsem zaklonil spodní část o 11°. Vypadá to nějak takto…

Návrh ve 3D

Tak se můžu pustit do tisku. Tiskl jsem z PETG, vrstva 0,2mm. Tisk tří podložek (3mm, 6mm a nakloněná) trval 1h a 8min. Po kontrole velikosti, menších úpravách a zapasování magnetu jsem si udělal gcode pro 12ks (mix) a to trvalo 5h a 22min.

Druhý den po tisku jsem měl možnost tyto podložky otestovat přímo v terénu. No výsledek posuďte sami.

Myslím, že to vypadá o dost lépe, a je to rozhodně rychlejší na instalaci. Jak budu mít čas, umístím soubory pro stažení objektu a gcode někam na web. Nejlepší je, že se dá udělat i třeba víc variant. S výstupem na kabel z boku, nebo třeba širší základnu, a také jiné barvy, např, tu podložku přiznat a vytisknout jí z tmavé barvy.

Komentáře

Napsat komentář