Amatérský film Ruce pryč 2

www.rucepryc.cz

Odkazy na Youtube:

  1. Ruce pryč
  2. Ruce pryč 2 – trailer 2020
  3. Ruce pryč 2 – info
  4. Ruce pryč 2 – trailer 2021
  5. Ruce pryč 2

Protože natáčení je můj velký koníček, tak jsem si chtěl zkusit, jaké to je natočit film. Už ani nevím, koho to napadlo, ale s kamarádem Michalem jsme si řekli, že to prostě uděláme. Psal se rok 2006 a v té době jsem si mohl půjčit na víkend lepší kameru, takovou tu poloprofi, kterou jsem si půjčoval na kšefty. Na rádiu Kiss Delta běžela reklama na projekt „Natoč film, aneb problém drog okolo nás“ a tak jsme se rozhodli, že to bude na toto téma. Michal napsal krátký příběh, zajistil kamarády herce-neherce a o jednom víkendu jsem šli na to. Natáčeli jsme jeden celý letní den, víc času jsme neměli. Materiál jsem druhý den přehrál do počítače a kameru jsem vrátil.

Zbývalo náš první amatérský film sestříhat. Celé nám to trvalo přibližně tři dny. Bohužel jsme zjistili, že zvuk se v exteriéru nedá použít, tak jsme se rozhodli, že celou zvukovou stopu odstraníme a zkusíme si dabing. Herce jsem si zvali každého zvlášť a proto to celé také trvalo 14 dnů, ale film „Ruce pryč“ byl na světě.

Je to opravdu hodně amatérský film, ale pro nás to byla zajímavá zkušenost.

Po 14 letech v roce 2020 jsme se rozhodli, že bychom mohli opět něco natočit, dát si více záležet, technika je o něco lepší, a jsou úplně jiné možnosti, než dřív. Michal se opět pustil do příprav scénáře a lidi, a já začal připravovat techniku. Původní film měl 16 min. tak dvojka by mohla být o něco delší, na tom jsme se shodli, ale jak, to ukáže natáčení. Techniku mám vlastní, tak je to jednoduší, a můžeme natáčet kdykoliv a jak dlouho chceme.

Původně jsme měli natáčet od srpna, do října, ale nakonec nám to Covid 19 a hlavně vláda zatrhla kvůli lockdownu. Celé se to protáhlo na 1 rok a 1 měsíc to premiéry v kině. Což nebylo na škodu, a mohli jsme na filmu ještě více zapracovat. Celkem jsme natáčeli 22 dnů. Film vznikal postupně, tak se ani nedá určit, jak dlouho vznikal střih. Film má nakonec 1 h a 20 min.

Je to opět jen amatérský projekt, ale pro nás cenná zkušenost. Zde je pár fotek z natáčení: