ONLINE Vánoční koncert

Naskytla se mi příležitost natáčet a živě streamovat na youtube vánoční koncert Petra Kotvalda a tak jsem neváhal a šel do toho. Použiju 3, nebo 4 kamery, spolu s režií ATEM Mini Pro ISO. Zvuk dostanu přímo z mix pultu. Zvučit bude zvukový mistr pan Jiří Hájek. Online koncert bude nepřístupný veřejnosti, protože v této době je to zakázané. Zde naleznete odkaz na pozvánku, kerou jsme týden před koncertem natočili, a také na samotný koncert, který v tuto chvíli připravuji. Po koncertu sem umístím také foto.

Pozvánka na koncert…
Koncert

Myslím, že se koncert povedl, v rámci možností to bylo ok. Tak samozřejmě je možné si zapůjčit lepší kamery a vypadalo by to o něco lépe. Zde přikládám fotky z příprav.

Jelo se na tři kamery, jedna statická jako celek, druhá také na stativu, avšak již s kameramanem bratrem Lukášem Koníčkem, obě připojené pomocí HDMI 5m a třetí ta byla na gimbálu s převodníkem HDMI – SDI a zpětně u režie s kabelem 22,5m, tu obsluhoval můj bývalý kolega Radek Čihula, a já byl v režii. 🙂

Notebook vpravo jsem používal ke kontrole a připojení k Youtube, k němu byl připojen druhý monitor, který byl pomocí bezdrátové technologie HDMI na pódiu, a na něm běžel chat k vysílání, aby Petr z pódia viděl, co fanoušci píšou a mohl na to reagovat. Druhý notebook jsem měl pak připojený na čtvrtý vstup a pouštěl jsem na něm upravené klipy a mixoval do živého vysílání. K bezdrátové technologii jsem měl ještě připojen Ipad, kde se klonovala obrazovka monitoru, abych také měl přehled o chatu a abych mohl případně posouvat obrazovku.

Na zvukový vstup jsem měl připojený výstup z mixážního pultu od zvukového mistra pana Hájka. Zvuk nebyl nijak upraven, nicméně mám poznatek, že je potřeba zvuk prohnat přes nějaký kompresor, protože rozsah hlasitosti je potřeba zmenšit, ale na tom ještě zapracuji.